• قرآن کتاب سلامت

قرآن کتاب سلامت

«پژوهشی در صحت و مرض از دیدگاه قرآن »


تألیف: مینا قدیری


ناشر: پرهیب


تاریخ و نوبت چاپ: اول تابستان 94


صحت و مرض یکی از مسائل مهم در زندگی انسان است که همواره از بدو تولد تا ابد همراه اوست و هزینه‌های فراوانی را به خود اختصاص داده تا آن‌جا که فرد بیمار حاضر است تمامی اموال خود را بدهد تا بتواند دوباره به سلامتی بازگردد. در احادیث مأثور از پیامبر (ص) و ائمۀ (ع) صحت و سلامت بزرگ‌ترین نعمت شمرده شده است. قرآن کریم با دقّت و تفصیل و جامعیّت به مسائل مرتبط با صحت و مرض و سلامت پرداخته است، چنان که می‌توان قرآن کریم را «کتاب سلامت» نامید. روش مورد استفاده در این کتاب؛ روش تحقیق موضوعی قرا« کریم بوده که بر این اساس، ابتدا آیات مربوط به سلامت و مرض از قرآن کریم استخراج شده و پس از بررسی آیات اصلی و سیاق آن‌ها به کتب تفسیری و منابع حدیثی همچنین کتب و رسائل طب سنتی اسلامی و ایرانی که بیش از هر چیز مبتنی بر آیات و روایات می‌باشند، مراجعه شده است. در قرآن کریم (52 آیه) مربوط به سلامت و (24آیه) مربوط به بیماری می‌باشد که همۀ آن‌ها اشاره به هر دو بعد جسمانی و روحانی انسان دارند و هرگر نمی‌توان تفکیکی بین آن‌ها قائل شد. 
نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

قرآن کتاب سلامت

  • مدل کالا: 95
  • موجودی: در انبار
  • 90,000 ریال


کالاهای مرتبط

روش تحقیق موضوعی در قرآن کریم

روش تحقیق موضوعی در قرآن کریم

روش تحقیق موضوعی در قرآن کریم نویسندگان: محمدعلی لسانی فشارکی، حسین مرادی زنجانی ناشر: بوستان کتاب قمقیمت بدون تخفیف: 130000 ریال سال نشر: ۹۳برای ب..

130,000 ریال

کفایت الهی و مصادیق آن در قرآن کریم و احادیث معصومین (ع)

کفایت الهی و مصادیق آن در قرآن کریم و احادیث معصومین (ع)

کفایت الهی و مصادیق آن در قرآن کریممولف: آذردخت شمس اشراقناشر:پارسیاناشرهمکار: نوآورنوبت چاپ: اول 1391کفایت الهی رابطۀ تنگاتنگ با توحید افعالی دارد. و..

20,000 ریال

آموزش قرآن به روش پیامبر

آموزش قرآن به روش پیامبر

در كار آموزش قرآن كریم و فراگیری زبان قرآن از هر جهت خود را محدود به قرآن می‏ نماییم و از خارج از قرآن هیچ عنصر بیگانه‏ ای را به محدودۀ تعلیم قرآن وار..

100,000 ریال 125,000 ریالتخفیف 25,000 ریال

عفو و صفح در کتاب و سنت(بخشش و گذشت در مکتب قرآن)

عفو و صفح در کتاب و سنت(بخشش و گذشت در مکتب قرآن)

عفو و صفح در کتاب و سنت(بخشش و گذشت در مکتب قرآن) مولف: محمدعلی لسانی فشارکی، زهرا حاج شیخ علی زهراییناشر: انتشارات 114 قیمت: 17000نوبت..

170,000 ریال

استغفار در قرآن

استغفار در قرآن

استغفار در قرآنمولفان: الهام ناجی، محمدعلی لسانی فشارکیناشر: انتشارات 114 قیمت: 15000 توماننوبت چاپ: اول- 1396..

150,000 ریال

برچسب ها: سلامت، قرآن کتاب سلامت، مینا قدیری